KOLA

Konferencja Larpowa

Czym jest KoLa?

Konferencja Larpowa (KoLa) jest przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń: autorów_ek, producentów_ek oraz osób prowadzących i grających w larpy. To wydarzenie stworzone z myślą nie tylko o dojrzałych twórcach, ale i tych którzy debiut mają dopiero przed sobą.

Ze względu na potrzeby środowiska larpowego KoLa co roku odbywa się w innym mieście Polski. Dowolna grupa może zgłosić swoją chęć w jej organizacji, a nowi gospodarze są wybierani z 2-letnim wyprzedzeniem.

Pierwsza edycja KoLi odbyła się w 2012 roku we Wrocławiu. Od tamtej pory spotykaliśmy się też w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Gdyni i Lublinie.

Podczas konferencji online w 2022 roku na gospodarzy KoLi 2024 został wybrany Larpunk (wówczas jeszcze nie jako stowarzyszenie), co jest równoznaczne z tym, że KoLa nareszcie odbędzie się również w Poznaniu.

Wszystkie szczegóły organizacyjne są w trakcie dogadywania – mamy nadzieję podać wam je jak najszybciej.

Są jednak rzeczy, których jesteśmy pewni, którymi się chętnie podzielimy.


Czemu będzie poświęcona KoLa 2024?

1. Niewidocznym problememom
Skierujemy wzroku na mniejszości, osoby często wykluczone ze względu na neuroatypowość, niepełnosprawność czy wiek. Skupimy się na ich problemach, możliwych roziązaniach oraz sukcesach jakie udało się osiągnąć do tej pory na tym polu.

2. Rozwojowi społeczności
Przeanalizujemy jak zmieniło się środowisko larpowców w ostatnich latach oraz jaki wpływ miała na nas pandemia. Na podstawie danych ze spisu powszechnego i innych badań prowadzonych przez członków naszego stowarzyszenia zastanowimy się kim jesteśmy jako społeczność oraz jak lepiej możemy odpowiadać na swoje potrzeby.

3. Rozwijaniu umiejętności
Podczas warsztatów skupimy się na dopracowywaniu umiejętności miękkich zarówno graczy jak i twórców. Uczestnikom przekażemy również wiedzę techniczną jak coraz lepiej pisać i produkować larpy, by w tym samym czasie nie powielać szkodliwych schematów.