-
-
Social Media
Konferencja Larpowa (KoLa) jest przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń: autorów_ek, producentów_ek oraz osób prowadzących i grających w larpy. To wydarzenie stworzone z myślą nie tylko o dojrzałych twórcach, ale i tych którzy debiut mają dopiero przed sobą.
Ze względu na potrzeby środowiska larpowego KoLa co roku odbywa się w innym mieście Polski. Dowolna grupa może zgłosić swoją chęć w jej organizacji, a nowi gospodarze są wybierani z 2-letnim wyprzedzeniem.
Pierwsza edycja KoLi odbyła się w 2012 roku we Wrocławiu. Od tego czasu wydarzenie to miało też miejsce w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Gdyni i Lublinie.
Podczas konferencji online w 2022 roku na gospodarzy KoLi 2024 został wybrany Larpunk (wówczas jeszcze nie jako stowarzyszenie), co jest równoznaczne z tym, że KoLa nareszcie odbyła się również w Poznaniu.
Tegoroczna Konferencja Larpowa odbyła się w Centrum Kultury ZAMEK w dniach 01.03-03.03. Wszystkie wystąpienia prelegentów były streamowane na żywo na kanale Konferencji Larpowej w serwisie YouTube. Poza prelekcjami na miejscu organizowane były również warsztaty z obowiązkowymi wcześniejszymi zapisami.
KoLa 2024 jest wydarzeniem z obowiązkową rejestracją osób uczestniczących.
Link do strony Konferencji Larpowej 2024
Link do wydarzenia na Facebooku
Publikacja „KoLa – przewodnik po larpach” została stworzona w ramach projektu „Organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Larpowej KoLa 2024”, który był dofinansowany z budżetu Miasta Poznań.
#poznanwspiera
1. Niewidocznym problememom
Skierowaliśmy wzrok na mniejszości, osoby często wykluczone ze względu na neuroatypowość, niepełnosprawność czy wiek. Skupiliśmy się na ich problemach, możliwych rozwiązaniach oraz sukcesach jakie udało się osiągnąć do tej pory na tym polu.
2. Rozwojowi społeczności
Przeanalizowaliśmy jak zmieniło się środowisko larpowców w ostatnich latach oraz jaki wpływ miała na nas pandemia. Na podstawie danych ze spisu powszechnego i innych badań prowadzonych przez członków naszego stowarzyszenia zastanowiliśmy się kim jesteśmy jako społeczność oraz jak lepiej możemy odpowiadać na swoje potrzeby.
3. Rozwijaniu umiejętności
Podczas warsztatów skupiliśmy się na dopracowywaniu umiejętności miękkich zarówno graczy jak i twórców. Uczestnikom przekazaliśmy również wiedzę techniczną jak coraz lepiej pisać i produkować larpy, by w tym samym czasie nie powielać szkodliwych schematów.
Publikacja „KoLa – przewodnik po larpach” została stworzona w ramach projektu „Organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Larpowej KoLa 2024”, który był dofinansowany z budżetu Miasta Poznań.
#poznanwspiera